Reguliarus patalpų vėdinimas

Langai iš plastikinių profilių (Plastikiniai langai) yra labai sandarūs ir uždaroje padėtyje praleidžia labai mažai oro. Rezultate – patalpose padaugėja drėgmės, kuri išsiskiria ant išorinių konstrukcijų šaltesnių paviršių, tai yra, ant stiklo paketo kondensato pavidalu, o stipraus šalčio metu – ant stiklo paketų aliuminio rėmelio srityje – apledėjimo pavidalu. Tokių reiškinių atsiradimo pašalinimui pirmiausia būtina sumažinti oro drėgmę patalpoje reguliaraus vėdinimo pagalba, kas nereikalauja papildomų lėšų, arba įrengiant ventiliacijos ir kondicionavimo sistemas. Gerai savijautai oro reliatyvi drėgmė neturėtų viršyti 55 %.


 

Guminių sandarinimų priežiūra

Sandarinimo gumos pagamintos iš šiuolaikiškos medžiagos. Kad pailgėtų jų tarnavimo laikas, tai yra, išsilaikytų elastingumas ir sugebėjimas sulaikyti vėją ir lietų, būtina jas vieną, du kartus per metus nuvalyti ir sutepti specialiomis priemonėmis. Darbui naudojama šluostė, pasižyminti geromis sugeriančiomis savybėmis. Taip jūs padėsite lango sandarinimo gumoms išlikti elastingomis ir atspariomis vandeniui.


 

Lango rankenėlės priežiūra

Jeigu lango rankenėlė atsilaisvino, būtina pakelti po ja esančią dekoratyvinę plastmasinę plokštelę, pasukti ją iš vertikalios padėties į horizontalią ir priveržti varžtus.


 

Vandens nutekėjimas

Kiekviename plastikiniame lange yra numatyti vandens nutekėjimo kanalai lange susikaupusiai drėgmei nutekėti. Vandens nutekėjimo kanalai yra lango rėmo apatinėje dalyje, juos galima lengvai pastebėti atidarius lango sąvarą. Būtina sekti kanalų būklę ir, kai reikia, išvalyti nešvarumus.


 

Furnitūros priežiūra

Jūsų plastikiniai langai įrengti su kokybiška furnitūra (atidarymo mechanizmu). Furnitūros veikimo laikui pailginti ir nepriekaištingos išvaizdos išlaikymui, būtina mažiausiai du kartus per metus visas judančias dalis sutepti alyva, kuri savo sudėtyje neturi rūgšties ir dervos. Priežiūrai nenaudokite priemonių, kurios gali pakenkti prieškoroziniam apsauginiam sluoksniui.


 

Priemonės, kurios Jums padės išvengti padidintos drėgmės patalpose ir pašalinti jos neigiamą įtaką:

  • Visas patalpas vėdinkite 3-4 kartus per dieną po 15 min. (ypač miegamąsias patalpas).
  • Vėdinimo metu langai, kiek įmanoma, turi būti kuo plačiau atidaryti (ne atversti), tai užtikrina efektyvų vėdinimą per trumpesnį laiką.
  • Neleistinas temperatūros sumažėjimas patalpoje žemiau 15º C.

 

Valymas

Plastikinių langų ir durų priežiūra nesudėtinga, nes jų niekada nereikės dažyti. Labai lygūs plastikiniai paviršiai valomi lengvai – vandeniu ar buitinėmis valymo priemonėmis, taip pat rekomenduojama naudoti specialų PVC profilių valiklį, kuris gerai nuvalo ir atnaujina plastikinį paviršių. Šį valiklį galima įsigyti langų gamybos įmonėje.
Nepatariama naudoti:

  • abrazyvinių bei nitro valiklių, benzino, nes jie gali pažeisti gaminių paviršius;
  • tokių valymo ir priežiūros priemonių, kurios gali pažeisti apkaustų antikorozinį sluoksnį.

Stiklo paketams valyti tinka visos stiklų valymui skirtos priemonės.